Denne rejse har fast afgang, og du rejser sammen med andre danskere. Kontakt os, hvis du vil høre mere!
Dette 11-dages repositioning-krydstogt i foråret 2026 giver jer en helt særlig mulighed for at opleve den unikke stemning ombord på MSC Magnifica, mens skibet bevæger sig fra Middelhavet til Nordeuropa.
I flyver til Barcelona, og sejler herfra mod København med spændende stop undervejs i Malaga, Casablanca, Bilbao og La Rochelle — byer fulde af kultur, historie og atmosfære. Hver destination byder ikke kun på skønne oplevelser, men også på en lang række spændende udflugtsmuligheder til nærliggende perler.
Undervejs får I rig mulighed for afslapning og for at nyde alle skibets faciliteter — hvad enten det er en forfriskende dukkert i poolen, et roligt øjeblik i spaen eller lækker mad kombineret med underholdning ombord.
Prisen inkluderer drikkevarer og drikkepenge, så I kan nyde rejsen helt uden bekymringer. Pladserne på dette populære krydstogt bliver hurtigt booket, så det er en god idé at sikre jeres plads allerede nu.
Dagsprogrammet for denne rejse ligger fast. Vi tager dog forbehold for justeringer i programmet, som kan foretages både før og efter afrejse. Disse kan ske på baggrund af vejrforhold, flyændringer, ændringer i sejlplan (ved krydstogt) e.l.
Kl. 06.00 går jeres fly fra København til München med Lufthansa. Efter en mellemlanding og flyskifte flyver I videre til Barcelona med ankomst kl. 11.15.
Fra lufthavnen er der arrangeret bustransfer til havnen, hvor MSC Magnifica venter på jer.
Skibet sejler fra Barcelona kl. 18.00 og sætter kurs mod Malaga. I morgen kan I glæde jer til en hel dag på havet, hvor I kan slappe af og nyde skibets mange faciliteter.
Måltider inkluderet: All inclusive ombord på skibet
Overnatning: MSC Magnifica
Lad mig hjælpe med at booke din næste rejse!
Denne rejse har fast afgang, og du rejser sammen med andre danskere. Kontakt os, hvis du vil høre mere!